Vědkyně uspěla v politice

Vložil(a): LTuc, Téma: Napsali o nás, Vydáno dne: 13. 11. 2006

Kolínský deník - 11.11.2006

Kostelec n. Č. l. - Ihned po studiích na matematicko fyzikální fakultě nastoupila Ivana Kašparová v roce 1983 jako odbornice na výpočetní techniku do Ústavu aplikované ekologie (dnes laboratoř ekologie krajiny) při České zemědělské univerzitě v Kostelci nad Černými lesy, kde pracuje dodnes.

"Vždy jsem měla velmi blízko k životnímu prostředí," vysvětluje svůj osudový krok. Osudový proto, že ač původně Pražačka, celý svůj následující život spojila s Kostelcem nad Černými lesy.

Aniž by o to nějak horentně usilovala, začala Ivana Kašparová stále více pronikat do veřejného života v tomto městě. V roce 2002 se stala zakládající členkou občanského sdružení ASANACE, jehož hlavním posláním bylo podle jejích slov zvýšit informovanost o veřejném dění mezi řadovými obyvateli Kostelce.

"Nechceme být vnímáni jako politické sdružení," zdůrazňuje Kašparová. K podobné nálepce svádí především fakt, že ASANACE se účastnila jako volební subjekt už dvou komunálních voleb - v letech 2002 a 2006. A právě letošní volby vynesly Ivanu Kašparovou nejen do městského zastupitelstva, ale zároveň jako jedinou kandidátku sdružení ASANACE i do rady města.

Ve funkci radní by podle svých slov ráda přispěla k rekonstrukci kosteleckého náměstí a pozvednutí občanského života ve městě. Ivana Kašparová má se svým životním partnerem dceru Aničku. Mezi její záliby patří jízda na kole a vycházky do lesa či po horách. "Mám stálou potřebu kontaktu s přírodou," říká.

Foto - Už déle než týden je vědecká pracovnice Ivana Kašparová(vlevo) radní města Kostelce n. Č. l.

Foto - Ondřej Dvořák

Ondřej Dvořák


Každý je zajímavý - Představujeme vám další díl ze seriálu o zajímavých lidech, který si můžete v našem deníku vyhledat každou sobotu. Všichni nemohou být hvězdami televizní obrazovky, ale i tak jejich příběh zaujme, čtenáře pobaví, nebo ho poučí. Dnes čtěte o Ivaně Kašparové, ženě mnoha zájmů z Kostelce nad Černými lesy.

Příště si přečtete: Květoslava Jirušová - poetická, umělecká duše