Druhý poslanec z Kolínska: K Plašilovi přibyl Kotouš

Vložil(a): LTuc, Téma: Napsali o nás, Vydáno dne: 18. 01. 2007

Novopečený zákonodárce Topolánkovu vládu nepodpoří

Kolínský deník - 18.1.2007

Kostelec n. Č. l./Praha - Už ne jen jednoho, ale hned dva poslance má od včerejšího dne Kolínsko. K Ondřeji Plašilovi z ODS, který získal mandát bezprostředně po červnových parlamentních volbách, se dalším zástupcem regionu v Poslanecké sněmovně stal Zdeněk Kotouš z Kostelce nad Černými lesy, který kandidoval na devátém místě kandidátky ČSSD. V poslanecké lavici nahradí Františka Vnoučka, který se ze zdravotních důvodů vzdal mandátu.

„Byl jsem prvním náhradníkem za Středočeský kraj,“ potvrdil včera novopečený poslanec. Zdeněk Kotouš včera ve dvě hodiny odpoledne složil poslanecký slib a ještě týž den se zúčastnil zasedání Poslanecké sněmovny. Do vrcholné politiky vrhl podnikatele z Kostelce nad Černými lesy Kotouše osud zrovna v důležitý moment. V pátek bude Sněmovna rozhodovat o budoucnosti nové české vlády. Zdeněk Kotouš však zřejmě nebude tím „dezertérem“ z řad opozice, který by vládu ODS, KDU - ČSL a Strany zelených podpořil.

„Při hlasování budu ctít program sociální demokracie a zachovám se jako většina poslaneckého klubu ČSSD,“ prohlásil včera Kotouš. „Vládu nepodpořím,“ ubezpečil.

Obyvatelé Kostelce nad Černými lesy vítají fakt, že město má zastoupení v poslanecké sněmovně. „Snad se to nějak projeví na stavu města, který je v současné době opravdu hrozný,“ doufá například Věra Bendová z Kostelce. Nového poslance budou lidé moci oslovit se svými přáními a dotazy v regionální kanceláři v Kolíně, která by měla být otevřena co nejdříve.

Foto: Čtyřicetiletý jednatel stavební firmy z Kostelce n. Č. l. Zdeněk Kotouš (vlevo) je mimo jiné předsedou Okresního výkonného výboru ČSSD (na snímku s místopředsedou OVV a starostou Cerhenic Markem Semerádem).

Foto: Zdeněk Hejduk

Ondřej Dvořák