Inspekce viní z prodeje fotek Svobody dalšího policistu

Vložil(a): LTuc, Téma: Napsali o nás, Vydáno dne: 08. 02. 2007

IDNES.cz - 7. února 2007 8:42, aktualizováno 14:42

Inspekce ministra vnitra navrhla stíhat vrchního inspektora z Kostelce nad Černými lesy. Viní ho ze spolupachatelství v kauze posmrtných fotek skladatele Svobody. Kvůli zneužití pravomoci veřejného činitele už u policie skončil Aleš Sobotka. Teď je bez práce i jeho nadřízený.

"Inspekce zjistila, že se prodeje měl jako spolupachatel účastnit i další policista," sdělil iDNES.cz mluvčí ministerstva vnitra Radek Holý.

Jedná se o nadpraporčíka L. Ch., který pracuje jako vrchní inspektor na obvodním oddělení v Kostelci nad Černými lesy.

Inspekce případ předala Státnímu zastupitelství pro Prahu-východ s návrhem na obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele.

Odpoledne opustil nadpraporčík řady policie. "Dnes ve 13:55 byl propuštěn ze služebního poměru," řekla ČTK mluvčí kolínské policie Petra Langmannová. Ze stejného trestného činu už byl obviněn i 23letý podpraporčík Aleš Sobotka ze Zásmuk na Kolínsku. Mladý muž u policie skončil. Podle příbuzných žije v izolaci a zhroucený.

Policie Sobotku odhalila díky jeho mobilnímu telefonu a mladík se následně přiznal. Třiadvacetiletý podpraporčík si myslel, že bude stačit, když si do svého mobilního telefonu dá narychlo koupenou SIM kartu, zavolá do novin, a pak "srdce mobilu" zlomí a vyhodí.

Policisté nabídli fotky mrtvého skladatele deníku Blesk. Jeho redaktoři od počátku tvrdili, že se jim nejprve ozval podle hlasu asi padesátiletý muž, ale snímky jim předal mnohem mladší člověk. Podle Blesku mohlo jít o fotografie policistů nebo o záchranářů, kteří zasahovali přímo na místě.

cen