Policisté se asi přemístí do nových prostor

Vložil(a): LTuc, Téma: Napsali o nás, Vydáno dne: 16. 02. 2007

Stará budova už je nevyhovující

Kolínský deník - 15.2.2007

Kostelec nad Černými lesy ľ Obvodní oddělení Policie České republiky v Kostelci nad Černými lesy vešlo v nedávné době ve známost především „díky“ případu s prodejem fotografií mrtvého Karla Svobody. Nyní se o něm hovoří i v jiné souvislosti. „Současné prostory policejní služebny jsou zcela nevyhovující. Město proto hledá nové, do nichž by mohlo služebnu přesunout,“ řekla zastupitelka Kostelce nad Černými lesy Olga Dekojová.

Zástupci města o tom informovali představitele policie ČR na nedávné schůzce. „Novým útočištěm policistů by měl být objekt v areálu bývalé sanatorky,“ dodala Dekojová, která se zmíněné schůzky osobně zúčastnila.

Podle zápisu ze zmíněné schůzky se jedná o budovu vrátnice, kterou je však třeba nejprve přestavět. „V letošním roce by se měla zpracovat stavební dokumentace. Snahou také bude začít ještě letos se stavbou, ale není jisté, zda se to podaří,“ dodal starosta města Jan Urban.

Ondřej Dvořák
Foto: Policejní služebna v Kostelci nad Černými lesy se bude zřejmě stěhovat. Na snímku vlevo je její dosavadní umístění, vpravo pak vrátnice sanatorky, kde by měla sídlit v budoucnu.