Matky chtějí hřiště pro děti

Vložil(a): LTuc, Téma: Napsali o nás, Vydáno dne: 16. 02. 2007

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (západ) – 16.2.2007

Kostelec nad Černými lesy - Skupinka maminek z Kostelce nad Černými lesy v okrese Praha-východ usiluje o vybudování dětského hřiště. Po několika schůzkách se již podařilo vytipovat lokalitu v ulici U Studánky, která by měla být jednak poměrně bezpečná díky malému provozu, jednak jde o místo dobře dostupné z centra, ale i z okolí.

Skupinka, která se také připravuje na získání statutu oficiálního rodičovského centra, chce projekt financovat pomocí grantů. Ženy proto pořádají setkání, kterého se může zúčastnit každý a kde si chtějí vyměnit zkušenosti a podrobněji plán hřiště představit. Schůzka se koná 1. března od 15 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.

Ve městě funguje také občanské sdružení Kosma, které právě organizuje výměnný pobyt ve Francii. Přihlásit se na něj lze ještě do konce měsíce. Zájemci o práci tohoto sdružení či o přátelství s Francií se také mohou zúčastnit pravidelných schůzek, které se konají každý druhý čtvrtek v měsíci od 19 hodin v hotelu Zvon.

Letos se opět pod jeho hlavičkou uskuteční výměny mládeže a rodin individuálně a koncem léta nebo začátkem podzimu je v plánu i větší hromadný výlet do Francie. Naopak Francouzi by měli Kostelec navštívit během Keramického dne v květnu.

Autor: (šib)