V radě města to vře

Vložil(a): LTuc, Téma: Z radnice, Vydáno dne: 22. 02. 2007

Starosta o své budoucnosti zatím tajemně mlčí

Kolínský deník - 22.2.2007

Kostelec n. Č. l. - Podle neoficálních zpráv dojde možná v brzké době k výměně na postu hlavy v Kostelci nad Černými lesy. A to pouhé čtyři měsíce po komunálních volbách, kdy byl do křesla starosty zvolen Jan Urban. Důvodem jsou neshody mezi jednotlivými radními, z nichž každý byl do zastupitelstva zvolen na kandidátce jiného politického subjektu. Radu města tvoří starosta Jan Urban, zvolený za Zelené, místostarosta Drahomír Jun, kandidující za KSČM a radní Ewa Chmelíková (ODS), Ivana Kašparová (o. s. Asanace) a Pavel Uhlíř (ČSSD). Právě poslední tři jmenovaní se dostávají do konfliktu s prvním mužem města.

Sám Urban říká: „Zatím o tom nechci mluvit.“ Svůj úmysl odstoupit nám tak včera na přímou otázku ani nepotvrdil, ani nevyvrátil. Zastupitelka za ODS Olga Dekojová, která se sama před volbami netajila ambicemi na křeslo starostky, na adresu starosty i místostarosty říká: „Oni šli kandidovat a nebyli vůbec připraveni na to, že budou v zastupitelstvu.“

A tuto výtku nevyvrátil ani sám starosta. „Je pravda, že plány byly jiné,“ potvrdil Urban, který se o místo v zastupitelstvu ucházel až ze třetího místa kandidátky, zatímco volební „jedničkou“ byl tajemník Městského úřadu v Kolíně Jiří Kamínek. Z jednání, které mezi sebou v reakci na nastalou situaci v městské radě vedli zástupci ODS a Strany zelených, vzešel návrh na převolení městské rady, a to tak, že dva z členů rady budou z ODS, dva ze Strany zelených a jeden z některého z dalších volebních subjektů, nikoli však Kašparová nebo Uhlíř.

Foto: Už povolební vyjednávání v Kostelci nad Černými lesy bylo plné dohadů a překvapení. Vítězně z něj nakonec vyšli starosta Jan Urban (vpravo) a místostarosta Drahomír Jun (s brýlemi).

Foto: Ondřej Dvořák

Ondřej Dvořák