Aktuální změny v dopravě

Vložil(a): IKas, Téma: Doprava, Vydáno dne: 27. 08. 2008

Od 1. srpna nezajíždějí linky 402, 409, 410, 492 na zastávky do dvora č. 15. Upozorněte své dojíždějící studenty, ať nepřijedou první den do školy pozdě. Linky 409 a 402 odjíždějí z náměstí, ze zastávky směr Kutná Hora. (viz ROPID ).

Od 1. září také začíná další etapa rekonstrukce silnice v Zásmukách, Zásmuky se objíždějí po okolních místních komunikacích ( viz mapka), jen nákladní doprava je odkloněna na českobrodskou silnici už v Mukařově.

Při cestě do Prahy počítejte s možným zpožděním nejen kvůli pomalému průjezdu Uhříněvsí ale také křižovatkou na Průmyslové ulici zatíženou odkloněnými nákladními auty.

Se stále houstnoucím provozem na silnici do Prahy se nahlas uvažuje o napojení některých autobusových linek na vlaky v Říčanech. V současné době však ROPID s ukončením linek 381 až 393 v Říčanech neuvažuje, a to i proto, že s výstavbou navrhovaného terminálu v Říčanech nesouhlasí obyvatelé v jeho okolí. ROPID předpokládá, že změny v této oblasti budou případně realizovány k začátku platnosti nového grafikonu vlakové dopravy 14.12.2008.