Kudy do háje?

Vložil(a): LTuc, Téma: Doprava, Vydáno dne: 19. 12. 2008

Otevřu, jako konečně každé ráno, Mladou frontu a jmu se listovat. Vlastně nic nového, tu padá vláda, tam se dva politici dohadují, který z nich je větší lotr. Ale přece jen... Protírám vytřeštěný zrak a čtu opakovaně... Se změnou cílových stanic autobusů v Praze nesouhlasilo jen čtyřicet procent dotčených obcí....

Jak obce přesně nevím, ale lidé řvali všude. Aby také ne. Když už musí jezdit za prací do hlavního města, hledali si zaměstnání většinou poblíž konečné městského autobusu, přesněji řečeno ve Strašnicích. Jezdit tam přes Háje je blbost, měnit dnes zaměstnavatele druhá.

Pravda, cestující má možnost přestoupit v Uhřiněvsi a pokračovat dále na Depo Hostivař. Kdo se o něco podobného pokusil byl nadšen, mimořádně silní jedinci i přežili.

Napadlo mne ale, že se zatím nepodařilo zjistit jaké vlastně stanovisko zaujalo naše město. Na svých oficiálních stránkách sice radostně spustilo rubriku s diskuzí, ale rubriku poněkud jednostrannou. Je ve stylu občánku poptej se, vylej si srdéčko, stejně se dozvíš starou bačkoru. Lid se sice elektronické debaty zúčastňuje, leč matky a otcové města podstatnou část připomínek či dotazů přechází s důstojným mlčením.

Ptalo se pár zoufalců právě na problémy se změnou konečné stanice našich autobusů, snažili se bláhovci zjistit, jak reagují představitelé města. Byli i tací smělci, kteří žádali zveřejnění připomínek městem poslaných ROPIDU. Nebyli však hodni odpovědi.

Přístup provozovatele stránek www.kostelecncl.cz je jednoznačný. Autobusy jezdí na Háje a ty, lide prostý a obecný - jdi krásně do háje.

PaP