Dnešní datum: 03. 08. 2020   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | ČASOPIS CVIKR | Administrace |  


roh  Čtenář
Přezdívka:
Heslo:


Registrace
Proč se registrovat?
Zapomenuté heslo

roh  Kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       


Doprava

* Doháje, budem jezdit na Háje?

Vydáno dne 11. 12. 2005 (2322 přečtení)

Fámy mají rychlost světla. Zastupitelstvo, Dopravní komise ani občané našeho města nejsou informováni o tom, že se uvažuje o přesunu konečné stanice ze Skalky na Háje.

Z dopisu na ROPID:
Zcela náhodou jsem se dozvěděla o plánu přesměrovat autobusy 381, 387, 382, 393, 383 ze stanice metra SKALKA na stanici metra HÁJE. Ráda bych znala podrobnější informace, ale na Vašich stránkách je nemohu nalézt. Určitě ten, kdo tento návrh chce realizovat, nevyužívá dopravu PID v tomto regionu. Lidé se snaží využívat hromadnou dopravu, aby se v Praze nezhoršovala dopravní situace a Vás to zřejmě vůbec nezajímá. Zajímalo by mě, jestli existuje nějaká anketa nebo petice, ke které bych se mohla připojit.

Odpověď ROPIDu:
Obdrželi jsme Váš dotaz, který se týká přesunu linek PID. K Vašemu dopisu sděluji, že uvedený návrh dopravního opatření je v současné době pečlivě prověřován a projednáván se všemi dotčenými obcemi, které tyto linky obsluhují. Zásadním impulsem pro zvážení tohoto řešení jsou neustále narůstající zpoždění na výše uvedených linkách na území Prahy, která dosahují především v dopravních špičkách až několik desítek minut. Tento stav ohrožuje spolehlivost provozu nejen těchto autobusových linek, ale také návazných spojů v Mukařově, Kostelci, Ždánicích, Zásmukách atp.
Návrh na přesun těchto linek dále reaguje na významný rozvoj v oblasti Prahy 4 (Budějovická, Chodov), kde bude k dispozici několik tisíc nových pracovních míst. Pro Vaší informaci dále uvádím, že při odklonu linek č. 381-393 v rámci uzavírky Dolních Měcholup nezaznamenala naše organizace ani dotčené městské a obecní úřady žádné připomínky k přerušení přímého dopravního spojení do malešicko-hostivařské průmyslové oblasti. Tuto skutečnost rovněž potvrzují výsledky přepravních průzkumů, které vykazují neustálé snižování počtu vystupujících a nastupujících cestujících do výše uvedených linek v této oblasti. V případě přesunu těchto linek na Háje však bude tento dopravní vztah do průmyslové oblasti zajištěn přestupem v Uhříněvsi na linky č. 264, 265, 266, 268 a 364. Závěrem Vám sděluji, že k celostátnímu termínu změn jízdních řádů 11.12.2005 se trasy výše uvedených linek na území Prahy nemění. Současně uvádím, že možnost převodu linek č. 381-393 ke stanici metra Háje bude s dotčenými městskými a obecními úřady dále podrobně projednávána tak, aby výsledné dopravní řešení znamenalo jednoznačné zlepšení současného systému PID v oblasti Černokostelecka a Ondřejovska. Předpokládáme rovněž, že ve spolupráci s jednotlivými úřady bude do diskuse o změně ukončení linek PID na území Prahy oslovena veřejnost v rámci veřejných zasedání Zastupitelstev města a obcí.

S pozdravem Ing. Jiří Prokel, ředitel

Dopravní komise: doporučuje starostce města okamžitě iniciovat a zahájit společná jednání obcí na dotčených trasách, informovat občany a uspořádat veřejnou diskusi o této uvažované změně.

Léta je autobusová doprava zcela logicky směrována na Prahu 10. Tudíž dojíždějící preferovali zaměstnání či školu na této trase právě proto, aby netrávili na cestě více času než je nezbytné. Výše doporučované autobusy pro budoucí přestup na „naše“ linky nenavazují, kromě toho vyžadují jiný kupon (další časové a finanční náklady!!!). Metro ze Skalky je mnohem dřív v centru než z Hájů a není tak přeplněné. Jak je zvažována v této souvislosti budoucí stanice metra v Hostivaři?
Viz: Hostivař

Třeba by se ale někomu uvažovaná změna hodila - hlasujte v naší anketě na webu CVIKRu!!!

Lenka Tučková

Chcete-li se zúčastnit ankety týkající se přesunu konečné ze Skalky na Háje, klikněte zde


[Akt. známka: 3,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

Celý článek | Vložil(a): LTuc | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Tisk

roh  Redakce
Občanské sdružení ASANACE

Palackého 1026
Kostelec n. Č. l.
281 63
redakce@cvikr.info
http://www.cvikr.info

roh  Nové komentáře
Od: Denisa Friska,
v článku: Ropid do Háje - Připomínky jen do 20.11.:

https://chi-nese.com/ spider-dream-extensive-interpretation-and-meaning/ https://www.copenhagen-e . . .
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku

Od: Denisa Friska,
v článku: Ropid do Háje - Připomínky jen do 20.11.:

Přeji pěkný zbytek roku 2019. https://36 5daysofpositivity.com/
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku

Od: yueqin,
v článku: Ropid do Háje - Připomínky jen do 20.11.:

co ach factory outlet mi chael kors outlet new england patriots jerseys co ach outlet ralph laur . . .
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku


roh  Anketa
Jak dlouhou trasu byste chtěli jet při Podzimním kosteleckém kolvětrání?

  do 15 km
0 (0 hl.)
  20-30 km
0 (0 hl.)
  aspoň 50 km
1 (1 hl.)


Celkem hlasovalo: 1
Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
webmaster: admin@cvikr.info