Dnešní datum: 05. 07. 2020   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | ČASOPIS CVIKR | Administrace |  


roh  Čtenář
Přezdívka:
Heslo:


Registrace
Proč se registrovat?
Zapomenuté heslo

roh  Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   


Doprava

* Když hlasovat tak nohama

Vydáno dne 04. 03. 2009 (2161 přečtení)

Hlasování, jako forma vyjádření názoru, je tu s námi už snad od dob metuzalémských. V našem demokratickém zřízení se většinou hlasuje pozdvižením končetiny přední nebo vhozením hlasovacího lístku do urny. Někteří politici hlasují hlavou, jiní prý srdcem. ROPID ale zavádí novinku a uznává pouze hlasování nohama.


V souvislosti s přesunem autobusových linek z Depa Hostivař na Háje vyjádřilo skoro jeden a půl tisíce občanů svůj názor v petici, čili použilo nástroj stanovený zákonem. Obdobně obce, jejichž občanů a rozpočtů se změna dotkla, se vyjádřily v hlasování zastupitelstev nebo rad a jejich rozhodnutí pak předali starostové ROPIDu. Jak jim ukládá a umožňuje jiný zákon. Bohužel, ROPIDu to nestačí. Jeho mluvčí Drápal nám sdělil, že ROPID uzná jen hlasování nohama. Sice na to ještě zákon není, ale když ona se mu ta předchozí hlasování nehodí do krámu! Tak jako se mu nehodily předchozí jízdní řády pro doložení nezbytného zpoždění a tak ty nové nastavil k nestihnutí (382ka je v jednu chvíli ve dvou zastávkách najednou), tak požaduje, aby cestující opustili po třičtvrtěhodině teplý bus a vyběhli na Nové náměstí čekat na nějakou městskou linku, chtějí-li dokázat, že dojezdy na Depo Hostivař považují za rozumnější.
Ostatně, mohu doporučit. Zkusily jsme s kolegyní 10. února cestu Kostelec – Dejvice, odjezd 7.15 . S přestupem na Novém náměstí jsem byla na Dejvické nejméně o 6 minut dřív než ona přes Háje.
Takže, uvědomme si, že pokud jezdíme třístovkovým autobusem, při každé jízdě hlasujeme. Osobně si myslím, že zákony podepřená komunikace s vrchností je účinnější – nespoléhejte na hlasování nohama a své podněty nebo námitky rovnou pošlete na magistrát hl. města Prahy.

Text se odkazuje na článek v Deníku Právo, středa.4.3.2009 „Ropid cestujícím vnutil změnu a přes jejich protesty tvrdí, že jsou spokojeni“ : „Ať je hrstka lidí nespokojená, hlavně že je většina spokojená. Lidi mají pocity, ale my máme čísla a statistiky,“ řekl Drápal. Na dotaz Práva, podle čeho Ropid usuzuje, že jsou cestující se změnami spokojení, nemá Ropid žádný hmatatelný argument, žádnou anketu neorganizoval. „Barometrem spokojenosti jsou stížnosti a po prosincové změně je jich minimum. Kdyby byli lidé nespokojení, tak hlasují nohama a přestupují v Uhříněvsi na autobusy jedoucí k Depu Hostivař,“ míní Drápal. To se údajně neděje. Ropid se proto dokonce chystá zrušit posilový spoj z Uhříněvsi k Depu, tedy autobus 264, který vypomáhá ve špičce. „Jeho využití je 15 %, když nebude lepší po neděli, tak ho zrušíme,“ řekl.“

Ivana Kašparová[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

Celý článek | Vložil(a): IKas | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Tisk

roh  Redakce
Občanské sdružení ASANACE

Palackého 1026
Kostelec n. Č. l.
281 63
redakce@cvikr.info
http://www.cvikr.info

roh  Nové komentáře
Od: Denisa Friska,
v článku: Ropid do Háje - Připomínky jen do 20.11.:

https://chi-nese.com/ spider-dream-extensive-interpretation-and-meaning/ https://www.copenhagen-e . . .
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku

Od: Denisa Friska,
v článku: Ropid do Háje - Připomínky jen do 20.11.:

Přeji pěkný zbytek roku 2019. https://36 5daysofpositivity.com/
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku

Od: yueqin,
v článku: Ropid do Háje - Připomínky jen do 20.11.:

co ach factory outlet mi chael kors outlet new england patriots jerseys co ach outlet ralph laur . . .
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku


roh  Anketa
Jak dlouhou trasu byste chtěli jet při Podzimním kosteleckém kolvětrání?

  do 15 km
0 (0 hl.)
  20-30 km
0 (0 hl.)
  aspoň 50 km
1 (1 hl.)


Celkem hlasovalo: 1
Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
webmaster: admin@cvikr.info