Hlavní menu
  Pronájem pódia
  Kalendář článků
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Akce
07.10.2023:
Podzimní kolvětrání
Těšíme se na Vás.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Občanské sdružení ASANACE

Palackého 1026
Kostelec n. Č. l.
281 63
IČO: 26614006

redakce@cvikr.info
www.cvikr.info
Jarní kolvětrání 2020 - tentokrát chytře

Stalo se již tradicí, že poslední dubnová sobota bývá vyhrazena pro vrcholnou cykloturistickou akci „Jarní černokostelecké kolvětrání“.

Obáváte se, že jsme tentokrát zapomněli? Nezapomněli, i když se objevily nečekané překážky. Už při podzimním kolvětrání se nám smůla nalepila na paty a po letech tam nahoře nezaregistrovali naši objednávku příhodných klimatických podmínek. Zkrátka lilo jako z konve, takže se zúčatnilo jen několik statečných. A tak jsme si řekli, že by byla škoda podzimní vymazlené trasy nechat ladem a rozhodli se zopáknout je letos na jaře za již tradičně ideálního počasí. Kdo však mohl tušit, že do hry vstoupí komplikace poněkud brutálnější než nějaký deštík. Chmurná představa, že by 17. ročník jarního kolvětrání byl odpískán, nám však nedala spát a dumali jsme a dumali. Výsledkem je revoluční řešení pro letošní jaro a sice

Chytré černokostelecké kolvětrání

A jak takové chytré kolvětrání bude vypadat? Cílem je, aby si účastníci zasportovali, projeli se přírodou, ale přitom nedocházelo k jejich kumulaci. Bude to vlastně taková časovka jednotlivců, dvojic či rodin, přičemž přesné datum a čas nejsou předem určeny, čímž dojde k dostatečnému rozptylu pohybuchtivého účastenstva. Předpokládáme, že individuální výjezdy proběhnou mezi 25. dubnem a koncem května, ale je to na vás, vy sami jste tentokrát organizátory, my jsme jen připravili mapy a vyznačkovali terén. Oželte tedy prosím, že tentokrát se nesetkáte s kamarády a vezměte s sebou svačiny a dostatek pití, na hospody nelze spoléhat.

Pokyny ke kolvětrání:

Typ akce: cyklistická projížďka pro všechny věkové skupiny včetně dětí (děti do 12 let s vlastním doprovodem)

Start: duben - květen 2020, ve vámi zvolený den a čas, náměstí Smiřických, Kostelec nad Černými lesy

Cíl: Černokostelecký pivovár, Českobrodská 17,  Kostelec nad Černými lesy

Poznámka: Pokud bydlíte nebo se nacházíte poblíž nějaké trasy, ale ne blízko startu a cíle, máte možnost zahájit kdekoliv po trase, dojet do pivováru a kolečko dokončit zase tam, kde jste odstartovali.

Trasy: základní 58 km, převýšení 642 m

zkrácená 46 km, převýšení 565 m

zkrácená 30 km, převýšení 406 m

  zkrácená 19 km, převýšení 212 m

  zkrácená 11 km, převýšení 104 m

Terén: zvlněný, silnice nižších tříd, polní cesty, lesní cesty a pěšiny

Vhodná kola: treková, krosová, horská 

Značení tras v terénu: oranžovými šipkami, event. oranžovými fáborky. V místech, kde dochází k rozdělení tras, jsou zakresleny 2 šipky, přičemž u šipky pro trasu oddělující se od základní trasy je uvedena její délka v km. V dalším průběhu následují šipky už bez tohoto označení. Mějte na paměti, že čitelnost některých šipek časem mizí a oranžové fáborky se v dešti mění na bílé.

Zajímavosti: tvrz Tuchoraz, tvrz Vyšehořovice, Přírodní památka U skal, Stonehenge, rozhledna Vinice, Přírodní památka Klepec aj.

Upozornění:

Na několika místech je nutné přenášení bicyklu (týká se trasy 58 km, proto je méně vhodná pro účastníky, kteří by chtěli jet na elektrokolech).

Trasa 46 km je vedena přes rozhlednu Vinice a Stonehenge, účastníci trasy 58 km pojedou nejprve přes Stonehenge a pro návštěvu rozhledny udělají odbočku (cca 130 m). Rozhlednu doporučujeme navštívit, běžně je volně přístupná bez poplatku (snad bude otevřená), při dobré viditelnosti hezký výhled, 113 schodů.

Pozor na prudký sjezd od rozhledny Vinice do Úval. Méně zdatným cyklistům doporučujeme na nebezpečných místech kolo vést. Týká se tras 46 km a 58 km.

Poznámka k možnému občerstvení: V době značení tras byly v podstatě všechny hospody uzavřeny. Jen v Úvalech na náměstí v Hospodě na dobrým místě bylo možno zakoupit nejen pivo a limo v kelímku, ale i zatavené hotovky ke konzumaci mimo provozovnu a ve vedlejším okénku sladkosti. V cíli v Černokosteleckém pivováru možno koupit pití a omezené občerstvení. Doplněno 26.4.: V Doubravčicích je o víkendu od 11 hod. a ve všední dny od 15 hod. v provozu výdejní okénko s občerstvením (pití, pizza,...) restaurace ČABUZI (500 m od tras 30, 46, 58 km) a v pátek, sobotu a neděli od 9 do 17 hod. v omezeném režimu funguje cukrárna U Bártů (na trasách 30, 46, 58 km). Časem lze očekávat rozšíření o další možnosti.

 

Mapy k vytištění ve formátu PDF si můžete stáhnout zde: strana 1 , strana 2 .

Trasy ve formátu gpx vhodném pro zobrazení v GPS zařízeních, chytrých telefonech nebo na počítači si můžete stáhnout zde: trasy GPX (ZIP) 

K zobrazení můžete rovněž použít přímý odkaz na mapy se všemi trasami na serveru mapy.cz: https://mapy.cz/s/morovocoto (otevře se vám mapa se všemi trasami, vpravo můžete vybírat jednotlivé trasy se zobrazením detailů, např. výškového profilu).

 

Abychom  měli nějakou povědomost, dejte nám prosím vědět, zda a přibližně kdy hodláte vyrazit a po návratu zprávu, že to máte za sebou případně nějaké postřehy nebo fotky na kolvetrani@seznam.cz , které v případě vašeho souhlasu můžeme zveřejnit zde na Cvikru. 

 

Takže do sedel a šťastnou cestu.

 

Plakát kolvětrání 20200400


Vložil(a): ABit | Vydáno dne 22. 04. 2020 | 1859 přečtení
© 2010 - Občanské sdružení ASANACE, Kostelec nad Černými lesy.
Vytvořeno v redakčním systému phpRS

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

ADMINISTRACE