Hlavní menu
  Pronájem pódia
  Kalendář článků
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Akce
07.10.2023:
Podzimní kolvětrání
Těšíme se na Vás.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Občanské sdružení ASANACE

Palackého 1026
Kostelec n. Č. l.
281 63
IČO: 26614006

redakce@cvikr.info
www.cvikr.info
Podzimní kolvětrání 2021 (18. ročník) - trasy a další info

Podzimní kolvětrání se blíží.

Start v sobotu 2. října 2021 v 10:30 z náměstí Smiřických v Kostelci nad Černými lesy.

 

Článek aktualizován 28.9.2021. Konečně zase tradiční společný start cyklovyjížďky.

Připravili jsme zcela nové trasy, kudy jste určitě ještě nejeli.

Záznam všech tras ve formátu gpx můžete stáhnout zde .

Trasy můžete zobrazit na serveru mapy.cz přímo zadáním webové adresy https://mapy.cz/s/denubetese. Jednotlivé trasy vyberete klepnutím na příslušnou trasu v pravé části obrazovky.

Trasy můžete rovněž zobrazit na chytrém telefonu po načtení jejich QR kódu:

 

 

Mapu ke stažení ve formátu pdf pro tisk najdete zde .

Délky tras 11, 15, 29, 40, 49 a 58 km.

Trasy jsou vedeny po vedlejších silnicích, cyklostezkách a lesních a polních cestách zpevněných i nezpevněných. Střídají se úseky o něco náročnější s částmi vyloženě pohodovými.

Nejrozmanitější je určitě trasa 58 km. Z Kostelce před Kozojedy vede po silnici, potom následuje místy náročnější úsek lesem do Doubravčic (pozor na nebezpečný sjezd v úseku poblíž Šembery, méně zdatným se doporučuje slézt z kola). Pak pokračuje celkem poklidnou částí většinou po zpevněných lesních cestách před Doubek, kousek po silnici, z Doubku kolem vojenského objektu většinou po zpevněné cestě do Zlaté. Zde pozor - vjíždíme na frekventovanou silnici č. 101, bohužel se jí nedá rozumně vyhnout, opustíme ji po 500 m pěšinou vedle autovrakoviště, pak většinou po zpevněné cestě do Křenic, zde kousíček po té neoblíbené 101, dále pak po vedlejší silnici přes Nedvězí do Kolovrat, zde po lávce přes koleje poblíž nádraží, pak po cestě kolem koupaliště a za chvíli nás čeká pohodová část po nově vybudované asfaltové cyklostezce s názvem Na kole do Prahy přes Říčany na kraj Mnichovic (jen přes Říčany je to komplikovanější - sledujte značení). Na začátku Mnichovic zahneme vlevo a většinou po nezpevněné cestě pokračujeme na Klokočnou. Tam je trochu chaos, staví se kanalizace, tak pozor, značení se může ztrácet. Odtud po silnici a lesních cestách přes Svojetice do Louňovic. Odtud po klikaté cyklotrase do Jevan, odtud přes Aldašín do cíle v kosteleckém pivováru.

Samostatné části tras 49 a 40 km vedou po vedlejších silnicích a zpevněných i nezpevněných cestách. Pozor na náročný sjezd v podjezdu pod silnicí č. 2 poblíž Říčan - doporučujeme sesednout.

Samostatný úsek trasy 29 km vede po vedlejších silnicích.

Trasy 11 a 15 km určené především pro nejmenší vedou většinou po silnicích a cestách se zpevněným povrchem.

Trasy jsou klasicky vyznačeny oranžovými šipkami. V místech, kde nebylo možno šipkovat, bylo použito značení oranžovými fáborky (vlivem deště mohou zbělet). Je třeba rozlišovat naše šipky oranžové od růžových. Poblíž Kozojed a na Trubech se vyskytují i oranžové šipky, které nejsou naše (mají jiný tvar - jsou vyplněné). Tam, kde by mohlo dojít k záměně, byly naše šipky doplněny písmeny KK. V místech, kde se oddělují od výchozí trasy 58km trasy kratší, jsou nakresleny šipky dvě, přičemž u šipky u oddělující se trasy je uvedena délka v km (např. 29). Pokud u nějaké šipky zříte písmeno H, pak vězte, že směruje k hospodě. A těch je tentokrát po cestě dostatek. I cukrárna se najde.

Každý účastník jede na vlastní riziko. Připomínáme přilbu na hlavu (u dětí povinné).

Dodržujte prosím aktuální epidemická omezení. 

Upřesňující informace budou doplňovány.

Případné dotazy adresujte na email kolvetrani@seznam.cz, kde je možno se rovněž zaregistrovat, kterýžto způsob preferujeme.

Těšíme se na Vaši účast a přejeme příjemný sportovní zážitek.

Plakát Kolvětrání 20211002


Vložil(a): JBit | Vydáno dne 09. 09. 2021 | 1155 přečtení
© 2010 - Občanské sdružení ASANACE, Kostelec nad Černými lesy.
Vytvořeno v redakčním systému phpRS

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

ADMINISTRACE