Kolem Kostelce se ve středu poběží do Brna!

Vložil(a): LTuc, Téma: Sport, Vydáno dne: 16. 05. 2006

Ve středu 17.května poběží běžci z Prahy do Brna, předpokládaný čas, kdy budou míjet Kostelec, je mezi 17.15 a 17.30 hod. Kdo chce, může se přidat a to i na bruslích, na kole…

Non-stop běh Praha-Brno (Sportem proti kouření)

Běžec, trenér a držitel mnoha rekordů v bězích na dlouhé vzdálenosti Miloš Škorpil v těchto dnech vydává svou druhou knihu s názvem Běhání - od joggingu po maraton. Jako netradiční křest této knihy se sportovci rozhodli pro non-stop běh z Prahy do Brna.

Běžci startují ve středu 17.května ve 14 hodin v Praze na stanici metra Háje a cílem celé trasy dlouhé 222 kilometrů je brněnský klub Star Trac v Gajdošově ulici v Brně-Židenicích, kde také proběhne ve čtvrtek 18.5. okolo 18. hodiny autogramiáda knihy.

Spolu s běžci doběhne do svého cíle i ultravytrvalec Jiří Krejčí, který ohlásil pokus o světový rekord v běhu na 12 hodin na trenažéru.

Miloš Škorpil spolu s běžci a Českou koalicí proti tabáku také podpoří zdravý trend nekouření. Běh je tak jednou z akcí dlouhodobého projektu České koalice proti tabáku Sportem proti kouření.

K běžcům se mohou přidat kdekoli na trati všichni, kdo podporují zdravý životní styl a také vzduch čistý od štiplavého kouře, a to jakkoli – po svých, na kole, nebo na in line-bruslích. V příjemném tempu osm kilometrů za hodinu překoná krátkou vzdálenost skutečně kdokoli - i ten, kdo sám nikdy nesportoval.

Praha – Háje 14:00
Říčany 15:28
Mukařov 16:15
Vyžlovka 16:35
Kostelec n.Č.lesy (okraj) 17:28
Zásmuky 19:10
atd.
Zdroj: Česká koalice proti tabáku, dokuřte
Jana Havelková