Město Kostelec nad Černými lesy je jako vždy kuriosní a originální!

Vložil(a): LTuc, Téma: Názory čtenářů, Vydáno dne: 02. 06. 2006

Od loňského léta si totiž jeho obyvatelé připadají jako za války, neboť to všude vypadá jak po výbuchu a silnice silně připomínají tankodrom.

srandaznackaDíky operativnímu značení (viz obrázek), dochází k úžasným dopravním zmatkům. U špatně seřízených semaforů si lidé jadrně „vesnicky“ nadávají a v bezpočtech „lochen“ se demolují tlumiče a nápravy vozidel. Komu snad jen trochu něco na autě nedrží, má více než 100% záruku, že to, a ještě něco navíc, upadne.

Všudypřítomný prach má za následek mohutně kýchající, kašlající a klející obyvatele, zoufalé mámy s kočárky, které s hrůzou objíždějí hřmící bagry a náklaďáky. Majitelé vozidel parkujících na ulici z hromad prachu každé ráno vyhrabávají své miláčky a zmateně hledají, kudy se dostanou z města ven., aniž by jen tušili, jestli to stejnou cestou půjde také zpět. Podnikatelé nadávají na zoufalé kšefty, neboť kdo jen trochu může, objíždí náš „Kocourkov“ velkým obloukem.

Šikulové řídící ještěrky, bagry a podobné v městě nyní zdomácnělé příšerky, nejen blokují cesty vozidlům i chodcům, ale občas asi „z radosti“ drcnou někomu z obyvatel města do vjezdových vrat k domu, zasypou přístupovou cestu nebo napíchnou vodovodní potrubí, přetrhají kabely od telefonu a podobné civilizační vymoženosti.

Na obecním úřadě Vaši žádost o vrtulník s úsměvem zamítnou a poradí Vám, „ať se obrníte trpělivostí, že bude hůř, neboť takový bordel v tom být sice neměl, ale práce jsou ve skluzu, a tak je všechno docela jinak.“ Na zodpovědnost šéfa celé stavby je vám následně dovoleno jezdit za značku Zákaz vjezdu až potud, pokud vám nestojí v cestě bagr nebo díra.

No proč né! V našem městě je přece všechno možné, když místo aby husté splašky tekly samospádem z kopce třeba kamsi k Peklovu, kde by na čističku jistě bylo místo i podmínky, budeme je tlačit do kopce a draze platit pohon turbín, které onu hustou hmotu potlačí směrem k nejvyššímu bodu města.

Sbíráte-li kuriozity, chcete-li se pobavit a nebojíte se zamazat, tak neváhejte, nastartujte traktor nebo jiný podobný „obrněný“ bourák a přijeďte se podívat, jak se buduje kanalizace na předměstí Prahy v Kostelci nad Černými lesy.

Hana Hofmanová