Svatováclavské posvícení ve Svatbíně

Vložil(a): IKas, Téma: Sport, Vydáno dne: 25. 09. 2006

O Svatbínského cyklovidláka aneb bez práce nejsou koláče a bez koláčů není posvícení.

Sobotní krásný den jen povýšil skvěle připravené sportovní dopoledne, protože svatbínský Hockey Club Vidláci si s přípravou dal opravdu pěknou práci. Letos již třetí ročník závodu na horských kolech se povedl. Krasopisně načrtnutá osmička trati kolem návsi, kolem Svatbína zleva a krajem brnického lesa kolem Donáta zprava opravdu dala vyniknout kvalitám vítězů a pozvedla sebevědomí všech, kdo ji aspoň projeli (a prošly). Závodu se účastnila padesátka cyklistů, z toho polovina dětí, a na vítěze i absolventy čekalo nejdřív kalorické povzbuzení (supr posvícenské koláče) i motivační ceny (především pro mužskou kategorii) a relaxace po závodě (posezení pod rozsochatou vrbou, s guláškem a harmonikou).
Pokud by se snad hostujícím závodníkům zdálo, že místní měli výhodu ve znalosti trati, vězte, že hendikep míchání guláše do dvou hodin v noci nebo ranní kontrola a vytyčení trati tuto výhodu stírá. Některé účastnice také podaly protest na nepřekonatelné překážky na trati (hřiby při cestě), ale ani hřiby ani houbařky nebyly uznány jako polehčující okolnost.

Sláva vítězům, čest zúčastněným a díky díky pořadatelům!

PS.: Při závodě dorostu pomáhala i kostelecká městská policie, protože trať vedla asi 60 metrů po silnici, která slouží jako obchvat pro kutnohorskou 333ku. Během dopoledne předvedlo několik kamionů vhodnost této objížďky. Obzvlášť si ji musel vychutnat řidič 12-metrové cisterny, který se měl v zatáčce míjet s avií. Couvali oba a zahnali nás chodce hluboko do návsi.pořadatelé a sponzoři
foto T. Bouška
Ivana Kašparová