Výkopy na silnici: Obyvatelé zuří

Vložil(a): IKas, Téma: Kauza, Zdroj: http://kolinsky.denik.cz/kolin/zpravodajstvi_ko/VL2006103000, Vydáno dne: 30. 10. 2006

Kostelec n. Č. l. - Obyvatelům města leží v žaludku výkopové práce na místních komunikacích. Nejenže se dlouho vlečou, ale podle některých hlasů jsou výkopy navíc špatně označeny a může dojít úrazu.
Kolínský deník- 30.10.2006

Nehrozí nebezpečí?
"Dodavatelská firma je schopna zajistit dva metry hluboký výkop kouskem igelitové pásky a dopravní značkou (na snímku). Že v těsné blízkosti bydlí slušné množství malých dětí, nikoho nezajímá," upozornil Pavel Pávek s tím, že výstavba kanalizace v Kostelci nad Černými lesy zvolna přivádí podstatnou část obyvatel k zuřivosti. "O výkopu se místní občané většinou dozvěděli v posledním okamžiku a několik dnů se jen těžko dostávali ke svým domům", dodal jiný obyvatel Jiří Flek.

Podle starostky města Jany Urbanové se jedná o dezinformaci. Občané byli upozorněni, že se tam výkopy začnou dělat, že tam bude problém, aby si zajistili výjezdy aut. Předtím, než se začalo kopat, dostal každý do schránky letáček," uvedla Urbanová a dodala, že práce by měly být do měsíce hotové. "To gró, tedy chodníky i obrubníky už jsou položené a stejně tak elektrické vedení je v zemi," uvedla.

Tvrzení proti tvrzení

Starostka navíc zpochybnila, že se stížnosti zakládají na pravdě. "Teď už je situace asi tři měsíce úplně jiná. Někdo se teď najednou probral," myslí si Urbanová, která se domnívá, že se jedná o součást zákulisního boje o místo starosty a další posty ve vedení města, které se budou volit tento týden. "Pokud někdo podává takovouhle stížnost po třech měsících, tak je to divné. Na hlavních trasách už dávno nic nekopeme. V současné době se dělají povrchy silnic na místních komunikacích, takže fotografie musí být minimálně tři měsíce stará," míní starostka.

To však Pavel Pávek odmítá. Podle něho fotografie pochází skutečně z výstavby kanalizace, byť ne na hlavním tahu městem. "To snad paní starostka nemůže myslet vážně - situace není starší než týden," ohradil se navíc.

Foto - Obyvatelé upozorňují na to, že dva metry hluboké výkopy kanalizace nejsou dostatečně označené.
Foto - 2x Pavel Pávek
Ondřej Dvořák