ZELENÝ HUMOR

Vložil(a): LTuc, Téma: Názory čtenářů, Vydáno dne: 09. 11. 2006Příběh, který by snad nevymyslel ani Jaroslav Hašek s celou svou Stranou mírného pokroku v mezích zákona jsme mohli zaznamenat v nedávných předvolebních dnech v Kostelci nad Černými lesy. Strana zelených totiž vyrazila do volebního boje se zajímavým bodem ve volebním programu.

Mimo jiné perly předhodila potencionálním voličům slib, že se postaví proti zrušení záchranky ve městě. Snaha je to jistě velice záslužná a prospěšná všem. Nikdo neví, kdy může rychlou lékařskou pomoc potřebovat on sám, nebo někdo z jeho blízkých. Čekat při ohrožení života na pomoc z Kolína, Českého Brodu, nebo Říčan může být nejen dlouhé, ale hlavně nebezpečné a tak se snaha zelených jeví jako velice humánní počin. Ale ne na dlouho.

Problém je totiž v tom, že nikdo z Rychlé lékařské služby vůbec nic netuší o tom, že by v Kostelci výjezdové středisko mělo být likvidováno.

Zelený balónek splaskl, ale než se tak stalo, zajistil docela určitě své straně nějaký ten hlas v komunálních volbách. Zelení získali slušné pozice na radnici, ale za cenu toho, že voliče podvedli ještě před volbami. Lhali před volbami, prošlo jim to a tak nemají jediný důvod nepokoušet se lhát dál.

Strana zelených bojuje vší silou za lepší životní prostředí. Zatím zamořili město zelenými balónky a pohostili prostý lid zeleným likérem. Zdá se to trochu málo. Třeba jen proto, že alespoň pár stromků kolem nové hasičské zbrojnice nevysázeli, jak by se dalo očekávat, oni.

Vysázeli je členové místní US-DEU. Ti alespoň zbytečně nemluvili a něco konkrétního pro životní prostředí udělali.

Pavel Pávek