Kostelečtí naříkají nad stavem silnic

Vložil(a): LTuc, Téma: Prostředí, Vydáno dne: 05. 02. 2007

Situace by se údajně měla zlepšit do června

Kolínský deník - 5.2.2007

Kostelec nad Č. l. - Rozkopané silnice a chodníky v centru města. Tak vypadá současný Kostelec. Obyvatelé se brodí po kotníky v bahně a auta na tom nejsou o mnoholépe.

Nejvíce trpí místní

Problémy s nevyhovujícím stavem komunikací a chodníků se nejvíce týká samotných Kosteleckých. „Silnice jsou v hrozném stavu už dlohou dobu. Nevím, proč trvalo tak dlouho, než se s tím začalo něco dělat. Je to ostuda. Člověk aby se v tomto počasí bál jít v blízkosti kterékoliv silnice. Stačí jeden bezohledný řidič a můžu jít do čistírny,“ popisuje místní obyvatelka, která nestála o zveřejnění svého jména. Na mysli samozřejmě měla, že chodci se musí mít na pozoru v blízkosti hlubokých kaluží na silnicích.

Mimokostelečtí klejí

Na stav komunikací si ovšem nestěžují jen místní. „Je to tady hrozný. Jezdím tudy pravidelně a stále je to horší a horší. Teď to alespoň vypadá, že se tady začíná něco dělat,“ hořekovala Alena Vomáčková, která nepochází přímo z Kostelce nad Černými lesy. Obec však ujišťuje, že situace se do poloviny tohoto roku zlepší. „Termín dokončení oprav je naplánovaný na konec června tohoto roku,“ uvedl kostelecký starosta Jan Urban.

Foto: Starší žena na fotografii nahoře měla štěstí, že řidič fiatu jel pomalu. Podobně však na tom nebyli jiní chodci, jak je vidět na zdi domu, okolo kterého seniorka jde.

Foto:6x Michal Bílek

Zdeněk Holeček, Michal Bílek