Dětské hřiště má překvapivě i odpůrce

Vložil(a): LTuc, Téma: Prostředí, Vydáno dne: 05. 03. 2007

Rozjíždějící se projekt vyvolal výměnu názorů

Kolínský deník - 3.3.2007

Kostelec n. Č. l. - Ve městě není místo, kde by se mohly vydovádět předškolní děti. Takový je názor skupiny maminek z Kostelce nad Černými lesy, které se rozhodly, že ziniciují výstavbu dětského hřiště v Kostelci. Projekt se sice začal slibně rozjíždět, ale časem narazil i na odpor.

Ve čtvrtek se v zasedací místnosti radnice uskutečnila prezentace nového hřiště. Na setkání dorazily jak organizátorky - iniciátorky výstavby, tak její odpůrci. „Z vybraných lokalit nám po diskuzích a zvážení našich finančních a organizačních schopností vyplynula lokalita U Studánky,“ konstatovala Kateřina Hejduková, která je koordinátorkou celé akce. Dodala, že matky se mohou spolehnout i na podporu města, jemuž plocha patří.

„Na náš názor se ale nikdo nezeptal,“ protestovala však obyvatelka zmíněné části Kostelce Václava Holubová. „A my tam to hřiště zkrátka nechceme,“ dodala s tím, že v případě výběru jiné lokality jsou tito lidé připraveni matkám s realizací pomoci.

„Nemyslím si, že by hluk, který vydávají děti, byl takový, že by obyvatele okolních nemovitostí nějak významně rušil,“ vyslovila však svůj názor architektka budoucího hřiště Michaela Kuželová. „Byla by škoda, kdyby to zkrachovalo. Za posledních dvacet let nepamatuji podobnou aktivitu, která by vzešla od občanů,“ podpořila věc radní Ivana Kašparová.

Foto: Záporně si odpověděly matky v Kostelci nad Černými lesy na otázku ze známé písně „Co děti? Mají si kde hrát?“. Následoval nápad na výstavbu dětského hřiště, které by mělo stát v lokalitě U Studánky.

Ilustrační foto Ondřej Dvořák

Ondřej Dvořák