Otevírání studánek

Vložil(a): ABit, Téma: Kultura, Vydáno dne: 21. 04. 2008

Otevírání studánek 1
19.4.2008 uspořádalo Rodičovské centrum KOLEČKO slavnostní Otevírání studánek v Jevanech. Ačkoliv předpověď i zatažená obloha hlásily déšť, počasí se nakonec umoudřilo a na děti a rodiče, které se vypravili za studánkou, naštěstí moc nepršelo.

Akce byla zahájena na návsi v Jevanech, kde děti zazpívaly a zahrály na flétničky. Poté se již všichni odebrali směrem přes hráz do lesa ke studánce, kde se shromáždili a vyslechli krátké povídání o studánkách. Zpěvem a hrou na flétničky přivolaly děti víly, které studánku odemkly. Pak děti začaly hledat schovaný poklad. Během chvilky byla nalezena truhlička s překvapením pro všechny malé výletníky. Šťastné děti odcházely nadšeně zpět dolů do vsi, kde pro ně bylo připraveno ještě divadelní představení s názvem "Lesněnka - pohádka z lesního království" v podání Divadla "na cestě".

Poděkování: Organizátorkám z Jevan za neobvyklý nápad a skvělou organizaci. Souborům paní učitelky Jany Mrázkové - Fingerové "Svatbíňata koťata" a "Pištiband větších i menších myší" (soubor flétniček při ZŠ v Kostelci n.Č.l.), Obci Jevany a dalším sponzorům.

Otevírání studánek 2 Otevírání studánek 3 Otevírání studánek 4 Otevírání studánek 5

Otevírání studánek 6 Otevírání studánek 7