Do roka a do dne?

Vložil(a): IKas, Téma: Kauza, Vydáno dne: 27. 08. 2008

V polovině července 2007 jsem se radila na právním oddělení Svazu měst a obcí o způsobu řešení vztahů mezi „aktéry“ akce Kanalizace v Kostelci. Rada všech konzultantů byla jednoduchá - najměte si právníka, zvažte změnu dodavatele a nebojte se vydírání tvrzením, že v takovém případě budete vracet dotaci.

Snažila jsem se s Ewou Chmelíkovou na Radě města přesvědčit o takové nutnosti paní starostku a pana Uhlíře, který měl osobně investici na starosti. Tehdy jsme neuspěly, protože prý máme vlastního právníka a dalšího nezaplatíme. Uběhl rok – a jak moc stojí promeškaný rok v případném soudním sporu lze těžko odhadnout.
Byla jsem odvolána z Rady města a zůstala mi jen zodpovědnost souhlasit nebo nesouhlasit s rozpočtem města a pár dalších povinností a práv stanovených zákonem. Pan Uhlíř odstoupil z Rady i ze Zastupitelstva a ze zákona již nenese žádnou zodpovědnost za řízení záležitostí obce.
19. srpna 2008 došlo na má slova - Rada města schválila smlouvu s právníkem na poradenství ve sporech s dodavatelem stavby i technickým dozorem.
Škoda, že toto rozhodnutí zrálo tak dlouho.
Ivana Kašparová