Dnešní datum: 18. 05. 2021   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | ČASOPIS CVIKR | Administrace |  


roh  Čtenář
Přezdívka:
Heslo:


Registrace
Proč se registrovat?
Zapomenuté heslo

roh  Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       


Sport

* Na kole vyrazí také starostové

Vydáno dne 26. 05. 2006 (1577 přečtení)

Cyklistické akce v Pečkách se zúčastní i zástupce Francie
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (západ)

Pečky - Po cyklotrasách, které vedou po okolí Peček, mohou v sobotu vyrazit všichni, kteří si turistiku na kolech oblíbili. Dobrovolný svazek obcí Pečecký region totiž pořádá akci s názvem Kol kolem aneb Jarní projížďka na kolech po cyklotrasách Pečeckého regionu.

„Chceme místní lidi seznámit s cyklotrasami, které jsme během dvou let v Pečeckém regionu vybudovali,“ vysvětlila tajemnice dobrovolného svazku obcí Pečecký region Markéta Pošíková s tím, že tímto dnem by také chtěli symbolicky zahájit cyklistickou sezonu na Pečecku.

Cyklistická vyjížďka odstartuje v sobotu v 10 hodin z obce Hořátev. „Pojedeme z Hořátve přes Kostelní Lhotu, Milčice, Tatce, Pečky, Dobřichov, Radim, Chotutice, Vrbčany, Plaňany, Cerhenice, Vrbovou Lhotu, Ratenice a naši projížďku zakončíme v Pečkách,“ popsala Pošíková. V některých obcích si cyklisté mohou navíc prohlédnout památky nebo zajímavosti, jako například v Kostelní Lhotě, kde se podívají do obvykle uzavřeného kostela.

Trasa, kterou zájemci v sobotu projedou, měří asi 30 kilometrů. „Výletu se bude účastnit také řada starostů Pečeckého regionu, ale připojit se může samozřejmě kdokoli, kdo má rád jízdu na kole,“ uvedla Pošíková, která se i se svojí rodinou sobotní akce také zúčastní. Region si v sobotu chce prohlédnout i zástupce partnerského regionu d’Albert ve Francii.

Na Pečecku začali s vytvářením cyklotras v roce 2004. „Chtěli jsme se věnovat budování cyklotras, protože místní lidé jsou zvyklí jezdit na kole třeba do práce a děti zase do školy,“ vysvětlila Pošíková. Pečecký region se proto mimo jiné spojil i se sousedním Kutnohorskem a společně označili cyklotrasy Kolínskem a Kutnohorskem, které jsou na sebe napojené. Vydali i cyklistickou mapu Kolínska a Kutnohorska.

Pečeckem vedou v současnosti tři cyklotrasy. Jedna z Hořátve směrem na Kouřim a dále navazuje na dálkovou trasu na Brno v Toušicích. Druhá z Kolína na Cerhenice a Velim. Třetí vyhlídková cyklotrasa propojuje obě předchozí cyklotrasy okolo rybníků u Sokolče s výhledem z místní vyhlídky na Pičhoře.

Pečeckému regionu se také v loňském roce povedlo získat dotaci od Středočeského kraje na vyznačení cyklotras ve výši 240 tisíc korun. „Dalších 160 tisíc jsme investovali ze svého. Ve Velimi jsme vybudovali odpočinkové místo a je tam umístěná i mapa s vyznačenými cyklotrasami. V Dobřichovicích je zase odpočinkové místo s vyhlídkou do kraje,“ popsala Pošíková. Cyklisté se také mohou mezi Hořátví a Kostelní Lhotou napít z pramene minerální vody.

A jaké má Pečecký region plány na letošní rok? „Letos bychom chtěli, aby se lidé víc seznámili s cyklotrasami, které Pečecký region nabízí. Připravujeme i projekt na vytvoření cyklostezek,“ uvedla Pošíková. Proto má Pečecký region dva důvody.

„Víme o cestách, které jsou velmi zničené, ale lidi by je rádi využívali. Druhým důvodem je rozvoj turistiky v regionu,“ řekla Pošíková. Vybudovat cyklostezky je podle jejích slov o něco komplikovanější, než je tomu u cyklotras. „Cyklotrasy totiž vedou po stávajících cestách a silnicích třetí třídy, takže se vlastně musí jen označit. U cyklostezek už se musí upravovat i samotný terén a vykupovat pozemky,“ vysvětlila Pošíková.

Autor: BARBORA ŘÍHOVÁ[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Vložil(a): LTuc | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk

roh  Redakce
Občanské sdružení ASANACE

Palackého 1026
Kostelec n. Č. l.
281 63
redakce@cvikr.info
http://www.cvikr.info

roh  Nové komentáře
Od: Alisah Wilson,
v článku: Podzimní Kolvětrání 18.9.2010:

Pick the Best Assignment Help Service to solve the assignments queries, We believe in offering grea . . .
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku

Od: Denisa Friska,
v článku: Ropid do Háje - Připomínky jen do 20.11.:

https://chi-nese.com/ spider-dream-extensive-interpretation-and-meaning/ https://www.copenhagen-e . . .
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku

Od: Denisa Friska,
v článku: Ropid do Háje - Připomínky jen do 20.11.:

Přeji pěkný zbytek roku 2019. https://36 5daysofpositivity.com/
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku


roh  Anketa
Jak dlouhou trasu byste chtěli jet při Podzimním kosteleckém kolvětrání?

  do 15 km
0 (0 hl.)
  20-30 km
0 (0 hl.)
  aspoň 50 km
1 (1 hl.)


Celkem hlasovalo: 1
Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
webmaster: admin@cvikr.info