Dnešní datum: 20. 06. 2021   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | ČASOPIS CVIKR | Administrace |  


roh  Čtenář
Přezdívka:
Heslo:


Registrace
Proč se registrovat?
Zapomenuté heslo

roh  Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     


Kauza

* Deníček jednoho hřiště

Vydáno dne 09. 07. 2006 (1642 přečtení)Jak to všechno začalo?
Jedna hodně naštvaná paní (Šárka Plíhalová) se rozhodla svolat demonstraci k vyjádření nespokojenosti se životním prostředím v Kostelci nad Černými lesy v důsledku výstavby kanalizace. Zároveň demonstrující upozornili na fakt, že v našem městě neexistuje žádné dětské hřiště. Sešlo se více jak 60 obyvatel tohoto města s dětmi. Demonstrace se konala 31.května 2006.
Na této demonstraci jsme si domluvili první schůzku, která se konala 5.června na dvorku u Plíhalů. Sešlo se nás 11. Teoreticky jsme zvládli výstavbu hřiště velmi rychle. Rozhodli jsme se ho postavit s pomocí našich mužů, bratrů, otců a dědů. Stačí jen dostat pozemek, obejít sponzory, sehnat dřevo, vybrat barvy, vymyslet herní prvky, dát povel a hurá na to.

Jenže, jenže !!!
Ono to tak není. Domluvili jsme další schůzku na 12.června - do té doby povinný sběr informací. Naše vystřízlivění bylo znát hned, jak jsme se sešli. Bylo nás již o poznání méně. Máme seznam bezpečnostních norem, představu o kontrolách a prohlídkách dětských hřišť. Dozvěděli jsme se o provozu a údržbě hřišť i o odpovědnosti s jejich provozem. Dostali jsme od firem katalogy s herními prvky. Víme, že cesta je pouze přes certifikované výrobce a dodavatele stavby. Shodli jsme se na tom, že nás tyto všechny věci neodradí. Na místě vznikl návrh, abychom podali žádost o vybudování dětského hřiště v našem městě se seznamem lokalit – toto bylo osobně předáno paní starostce 14.června dopoledne. Zároveň jsme ji požádali o projednání na večerním zastupitelstvu. Další schůzka 15.června - do té doby pokračovat ve sběru informací.

15.června
jsme se opět sešli na dvorku. Podali jsme příchozím informaci o zasedání zastupitelů a jejich reakcích. Rozhodně nás výkon a přístup zastupitelů nenadchl. Přesto konáme dál. Na místě jsme domluvili naši prezentaci na Vítání prázdnin 24.června v pivováru - akce firmy Marker CZ s.r.o. Dohodli jsme zřízení e-mailové a korespondenční adresy a společný podpis v dokumentech. Rozdělili úkoly pro prezentaci v pivováru, naplánovali termín další schůzky na 22.června.

Čtvrtfinále…
Opět se scházíme na dvorečku a zpracováváme donesené podklady pro naši prezentaci. Spojenými silami vyrábíme podklad nástěnky. Vystřihujeme ručičky na psaní vzkazů. Zde nám velmi pomohly svojí dodávkou vystříhaných ruček děti z mateřské školky. Dodělávky si bereme domů, dopisujeme texty, vybíráme důležité informace. Chceme mít vše dobře udělané, a proto se scházíme ještě jednou. Informujeme se o nasbíraných zkušenostech a ladíme formu na sobotní setkání.

Finále…
…bude dlouhé. Vše, co jste si přečetli, je teprve začátek. Doufáme, že nás na konci čekají pěkná hřiště zde v Kostelci nad Černými lesy. Myslíme si, že to stojí za to. Více uší více slyší, více hlav více vymyslí.

Potřebujeme: Vaše nápady, připomínky, zkušenosti a Vaši pomoc. Vaši spolupráci!

Setkání v pivováru…

24.června máme za sebou. Lidé podepsali Petici, děti malovaly obrázky a my jsme sbírali názory a informace od kolemjdoucích. Názory byly různé. Pomoc nabídl málokdo. Tak naše výzva pro Vás platí dál. Pokud se chcete s námi setkat osobně - máme pravidelné schůzky, kontakt na nás je na telefonu 608 120 010 nebo 776 027 716, e-mail: hriste.kostelecncl@seznam.cz . Informace rovněž najdete ve výloze na náměstí Smiřických u zdravotního střediska a na Pražské ulici nad poštou, vedle obchodu Kouzlo ženy. Těšíme se na Vaše kresby, připomínky a aktivitu, prostě podporu v jakékoli podobě.

Prezentace herních prvků…
27.června jsme se účastnili prezentace firmy Tomovy parky, která se zabývá vybavením dětských hřišť. Byli jsme přizváni k setkání starostů a ředitelů MŠ z Pečeckého mikroregionu. Jednalo se o zástupce 15 obcí, kteří se dohodli na společném vybavení svých hřišť od této firmy. Jednání bylo potěšující sledovat. Různí lidé, různé obce, různé názory a společný zájem. Dohodli se a mají se na co těšit. Jejich spolupráce trvá již delší čas a společně podali žádost o grant z programu Leader. Obdrželi ho. Jednotlivé obce přispějí pouze 30% na vybavení hřišť. A jejich děti si budou mít možnost hrát na bezpečných a pěkných herních prvcích.

Jó, jó ! Když se chce tak to jde !
Kateřina Hejduková


P.S. MAS Podlipansko přispěla z programu LEADER Pečeckému mikroregionu 560 tisíc Kč (70 %) na projekt a realizaci vybavení dětských hřišť.


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý článek | Vložil(a): LTuc | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Tisk

roh  Redakce
Občanské sdružení ASANACE

Palackého 1026
Kostelec n. Č. l.
281 63
redakce@cvikr.info
http://www.cvikr.info

roh  Nové komentáře
Od: Alisah Wilson,
v článku: Podzimní Kolvětrání 18.9.2010:

Pick the Best Assignment Help Service to solve the assignments queries, We believe in offering grea . . .
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku

Od: Denisa Friska,
v článku: Ropid do Háje - Připomínky jen do 20.11.:

https://chi-nese.com/ spider-dream-extensive-interpretation-and-meaning/ https://www.copenhagen-e . . .
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku

Od: Denisa Friska,
v článku: Ropid do Háje - Připomínky jen do 20.11.:

Přeji pěkný zbytek roku 2019. https://36 5daysofpositivity.com/
zobrazit všechny komentáře k tomuto článku


roh  Anketa
Jak dlouhou trasu byste chtěli jet při Podzimním kosteleckém kolvětrání?

  do 15 km
0 (0 hl.)
  20-30 km
0 (0 hl.)
  aspoň 50 km
1 (1 hl.)


Celkem hlasovalo: 1
Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
webmaster: admin@cvikr.info