Hlavní menu
  Pronájem pódia
  Kalendář článků
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
  Akce
27.04.2024:
Jarní kolvětrání
Těšíme se na Vás.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Občanské sdružení ASANACE

Palackého 1026
Kostelec n. Č. l.
281 63
IČO: 26614006

redakce@cvikr.info
www.cvikr.info
Pohádka o lazaretu

Pohádka o lazaretuPředstavte si, že jste jako dědictví získali rozsáhlý areál s lesoparkem, s velkou budovou dříve jako lazaret sloužící a dalšími objekty. O budovy však dlouhodobě nikdo nepečoval a tak chřadnou a chřadnou.  Podle plánu územního je areál určen pro služby zdravotní a sociální. Kromě majetku jste však zdědili též závazek na pronájem části areálu na dobu určitou pro účely, které nejsou právě v souladu s určením podle plánu územního. Pokladnu máte prázdnou, na rekonstrukci prostředky svými nemůžete tedy pomýšleti, nakonec ani nevíte, jak byste obnovené objekty sami upotřebili.

Asi vás napadne, že rozumné by bylo investora či investory spolehlivé najíti, kteří by byli schopni potřebné dukáty zajistiti a současně využíti areál tak, aby to využití v souladu s plánem územním bylo, vyhovovalo potřebám vašim a vy abyste z něj profit rozumný měli. A také si třeba řeknete, že lesopark a ještě možná nějakou další část rádi byste si ponechali, pro zbytek pak budete investora hledati. Nejste úplný snílek, který věří, že investor ten bude schopen právě část vyhrazenou celou využíti, a tak si řeknete nešť, prodám mu jen kus, ale takový, abych věděl, co se zbytkem si počíti.

Abyste toho nejlepšího našli, necháte vyhlásit plán váš po celém království, dokonce vyšlete posli do zemí blízkých i vzdálených, aby tu zprávu tam zvěstovali. Před tím však svoláte hlavy pomazané, aby vám  poradili, jak byste toho nejlepšího vybrali, nepoctivce pak ze hry vyloučili. A smlouvu nájemní v nesouladu s plánem územním budete jen na dobu krátkou prodlužovati, aby investor vybraný mohl své záměry dobře uskutečňovati. Potom sezvete vybrané, vybraného z vybraných pak licitací dle pravidel předem připravených určíte.


Je však doba moderní a tak v  nejmenovaném městě věc řešili takto:

Tamní radové se usnesli, že tu hru vyhlásí podle pravidel vlastních, zastupitele městské o tom ani informovati neráčili, natož souhlasu jejich by si vyžádali. Zprávu o tom jen na vrata vlastní vyvěsili, jinak ji v tajnosti drželi. A nějakým složitým výběrem pravidel se zabývati neráčili. A smlouvu nájemní nejprv o šest let prodloužili, to aby zájemci trochu tu hru ztížili. A velmi se potom divili, že investora slušného žádného nenašli. Znáte to město?

 

A douška na závěr:
Tací, kteří ve svém volebním programu kalkulují, že investora s 20 mil. Kč  za hlavní budovu mají, jsou konečně zde. Trocha zvláštní snad jenom je, že jsou to ti, kteří mají ve svém středu většinu dnešních radních, kteří vyhlásili tu povedenou soutěž. Že by je náhle duch svatý osvítil? Opravdu jim věříte?Vložil(a): JBit | Vydáno dne 12. 10. 2010 | 5184 přečtení
© 2010 - Občanské sdružení ASANACE, Kostelec nad Černými lesy.
Vytvořeno v redakčním systému phpRS

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

ADMINISTRACE