Hlavní menu
  Pronájem pódia
  Kalendář článků
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
  Akce
27.04.2024:
Jarní kolvětrání
Těšíme se na Vás.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Občanské sdružení ASANACE

Palackého 1026
Kostelec n. Č. l.
281 63
IČO: 26614006

redakce@cvikr.info
www.cvikr.info
Investice do Kostelce
Pohled OS Asanace na investice do Kostelce

Máme za to , že by bylo silně populistické slibovat, co všechno bude v případě našeho volebního úspěchu ve městě v příštím volebním období vybudováno. To nechť dělají jiní, ať už bez uvedení, kde na to vzít nebo s nereálným vyčíslením stovek milionů, které na tyto akce získají. My však touto cestou jít nechceme. Иван чай
      Jsme realisté a víme, že objem finančních prostředků na investice bude omezen. Se zvýšeným příjmem z výběru daní vzhledem k recesi počítat nemůžeme, příjmy z pronájmů majetku města se nám díky rozhodnutím Rady města sníží, prostředky získané prodejem bytů jsou pryč, město má úvěr. Pro investice tedy můžeme reálně počítat jen se dvěma způsoby financování: имбирь
využití dotačních fondů evropských fondů
prostředky získané prodejem majetku města nebo hospodářskou činností
     
      Je však třeba poznamenat, že finanční prostředky získané z dotačních titulů EU mohou tvořit jen část potřebných investic (podíl těchto prostředků se liší dle dotačních titulů, jen v některých případech lze počítat se ziskem 80% dotace). Dále je třeba počítat s tím, že pro získání dotací je třeba perfektně připravit projekty a i při dokonalé přípravě je třeba uvažovat s úspěchem jen v části projektů. Je třeba si přiznat, že dosavadní úspěšnost města se v této oblasti blíží nule. Přitom zkušenosti máme, OS Asanace je zakládajícím členem Místní akční skupiny (MAS) Podlipansko, která využívá prostředků grantového programu Leader, dotace byly získány, ne však pro Město Kostelec (nebyl zájem). V této souvislosti tedy vyčíslit hodnotu pozemků, které by s novým územním plánem byly  přeměněny ve stavební,  vynásobit pěti a podobně kalkulovat i s navýšením za příjmy z prodeje Sanatorky, a to vše zvládnout do konce roku 2013, jak se můžeme dočíst v prohlášení jistého volebního slepence, může být sice zábavné, ale rozhodně ne seriózní.

      To, že město potřebuje nové silnice, chodníky, opravit náměstí, pokračovat ve výstavbě kanalizace, opravit mateřskou a základní školu, řešit sportoviště, dětská hříště, zařízení pro seniory, a to v Kostelci i ve Svatbíně, se určitě všichni shodnou.

      Určitě se shodnou i na nutnosti řešení areálu Sanatorky a možnosti prodeje jeho části, my však preferujeme komplexní řešení areálu, tedy neprodávat kousky bez ohledu na to, že nebudeme vědět, co se zbytkem. Víme, že to není úkol jednoduchý a že spěchá.
     
      Jako první v pořadí chceme tedy  získat kvalifikovaného pracovníka (ať už vyškolením stávajícího personálu nebo zvenčí), schopného kvalitně připravit projekty tak, aby úspěšně obstály při získávání dotací z evropských fondů.
      V prvním sledu dále chceme připravit záměr na řešení areálu Sanatorky a to komplexně. V této věci je třeba oslovit daleko širší okruh potenciálních investorů, než jen ty, co pravidelně čtou úřední desku města.
      Nejvyšší prioritu má rovněž vypracování jednotné strategie pro případy prodeje majetku města tak, aby jeho využití bylo v souladu s potřebami města a město prodejem získalo maximum finančních prostředků a to využitím nástrojů otevřeného výběrového řízení a elektronické aukce.
      Do první etapy patří rovněž příprava nového územního plánu.
     
      Ukončení první etapy úkolů teprve umožní efektivní přípravu plánu investic a nastavení priorit.Vložil(a): JBit | Vydáno dne 12. 10. 2010 | 5202 přečtení
© 2010 - Občanské sdružení ASANACE, Kostelec nad Černými lesy.
Vytvořeno v redakčním systému phpRS

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

ADMINISTRACE